سخن روز /
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی باغداران ایران خبر داد؛
برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی اعضای تعاونی های باغداران در سطح استان‌ها
1397/08/13
در راستای توانمند سازی تعاونی های باغداران در سطح استان ها، دوره های آموزشی به صورت کارگاهی مورخ سوم و هفتم آبان ماه سال جاری در استانهای مازندران و کردستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران سید وحید رضا ابطحی مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی باغداران ایران با اعلام این خبر گفت: کارگاه آموزشی نحوه مقابله با سرمازدگی درختان پرتقال و نارنگی در استان مازندران، شهرستان ساری با حضور 200 نفر از باغداران و کارشناسان برگزار شد.

وی در ادامه اظهار کرد: همچنین کارگاه آموزشی یکروزه دیگری مورخ 7 آبان ماه سالجاری با عنوان راهکارهای مقابله با خسارت سرمازدگی و سایر تنش‌های محیطی در باغات با تاکید بر مدیریت تغذیه با تدریس آقای جوزپه پیکتانا از کشور ایتالیا با حضور250 نفر از باغداران و کارشناسان باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان های استان در سنندج برگزار گردید.

ابطحی اظهار کرد: این دوره های آموزشی با همکاری شرکت GPPW برگزار شده و در پایان دوره ها به شرکت کنندگان گواهی آموزشی اعطا شد.

لازم به یادآوری است در این دوره‌ها جوزپه پیکتانا از کشور ایتالیا به عواملی که سبب ضعیف شدن بنیه پایه های درختی و همچنین نحوه جلوگیری از سرمازدگی درختان می‌شود اشاره کرد و در ادامه از تجارب خود در کشورهای مختلف به ویژه ایتالیا در محصولاتی چون توت فرنگی، پرتقال و سیب و نحوه مبارزه با سرمازدگی و مقاوم نمودن این محصولات و درختان مطالبی را بیان کرد.
تعداد مشاهده خبر113 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal