سخن روز /
حضور عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستائی ایران در کردستان
1397/11/23
حضور عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستائی ایران در کردستان
به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستائی استان کردستان؛ با حضور مهندس رحیمی عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستائی ایران 12 شعبه فروشگاه زنجیره ای افتتاح گردید.
در پنجمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر این افتتاحیه با حضور مهندس رحیمی و برخی از مدیران استانی و شهرستانی انجام شد.
در جریان افتتاحیه مهندس رضا رحیمی عنوان کرد: فروشگاههای زنجیره ای، سطح پیشرفته فروشگاههای کوچک و مجزا است که سال های پیش سازمان تعاون روستائی ایران، نسبت به ایجاد این مراکز در روستاهای کشور اهتمام ورزیده بود.

فروشگاههای قدیمی و سنتی که بیشتر در حد چند قلم کالای معمولی روستائیان، کارکرد بیشتری نداشت و خاطره آن برای نسلهای قبل از دهه 50، یک نوستالژی محسوب می شود و بعد پیروزی انقلاب اسلامی هم کالاهای کوپنی به آنها اضافه شد و بتدریج با تقلیل و حذف کالاهای کوپنی، همین فروشگاههای محدود از رونق افتاد و طی دو دهه اخیر آنها کاملا تعطیل و یا بی رونق شدند.
وی افزود: در نوسازی شبکه با هدف ایجاد شبکه ای برای تبادل کالائی استانها با همدیگر و نیز به حداکثر رساندن سود تولید کنندگان، حذف واسطه ها ی غیر ضروری، انتفاع فروشندگان شبکه و نهایتا پائین آوردن قیمت ها برای مصرف کنندگان شهری و روستائی تلاش کردیم شبکه فروشگاههای زنجیره ای را راه اندازی کنیم که استان کردستان با برند (اترک) که برگرفته از "اتحادیه تعاونی های روستائی کردستان" است در طول این مدت کوتاه به دست آوردهای خوبی رسیده و البته تا گسترش نهائی آن در اقصی نقاط کشور فاصله زیادی داریم ضمنا چند استان دیگر هم به صورت محدود تجارب خوبی دارند.

دکتر پیمان اسکندری مدیر سازمان تعاون روستائی استان اعلام کرد: هدف از ایجاد این فروشگاههای زنجیره ای اصلاح نظام توزیع کالا در روستاها و ارائه خدمات بهتر به روستائیان عزیز است.
تعداد مشاهده خبر101 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:4 :3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal