سخن روز /
تهیه پیش نویس اساسنامه اتحادیه صنفی کشاورزی شهرستان در چهارمین جلسه کارگروه اصلاحیه آیین نامه نظام صنفی کشاورزی
1397/12/15
پیرو تصویب اصلاحیه آیین نامه اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی در هیات دولت و مکلف شدن وزارت جهاد کشاورزی(سازمان مرکزی تعاون روستایی) برای تدوین پیش نویس اساسنامه های الگو، دستورالعمل ها و شیونامه های مربوط برای ارسال به هیات عالی نظارت بر اصناف، جلسات کارگروه تهیه و تدوین اساسنامه ها و دستورالعمل های اصلاحیه آیین نامه نظام صنفی کشاورزی با حضور نمایندگان دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد و نظام صنفی کشاورزی کشور از تاریخ 17 بهمن ماه 1397 در دو نوبت صبح و عصر روزهای شنبه و یکشنبه هر هفته تشکیل و در حال پیگیری است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و به نقل از دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد، رئیس کارگروه تهیه و تدوین اساسنامه ها و دستورالعمل های اصلاحیه آیین نامه نظام صنفی کشاورزی با بیان این مطلب گفت: عمده تغییرات و اصلاحات اعمال شده در آیین نامه بنا به تاکید قانون، جهت برابری و تطابق بیشتر آیین نامه اجرایی نظام صنفی کشاورزی با قانون نظام صنفی کشور انجام می شود.
مهندس حسین عسکری در ادامه افزود: اصلاح ساختار مدیریتی نظام صنفی کشاورزی و تخصصی شدن سازمان کار نظام صنفی کشاورزی در قالب اتحادیه های صنفی کشاورزی هفتگانه در سطح شهرستان در رشته های زراعت، باغداری، دام، طیور، صیادی، منابع طبیعی، خدمات وصنایع تبدیلی با عضویت افراد و واحدهای صنفی همگن ذیل اتاق اصناف کشاورزی شهرستان می باشد، همچنین پیش بینی جایگاه نظارتی مناسب درون ساختاری نظام صنفی کشاورزی و ساختار حاکمیتی متولی آن در سطوح مختلف از جمله موارد در این انطباق سازی می باشد.
مدیر کل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد اظهار داشت: تهیه و تدوین اساسنامه اتحادیه های صنفی کشاورزی موضوع اصلی جلسات تاکنون برگزار شده را تشکیل داده است. در تهیه مفاد اساسنامه ها همچنین سعی بر آن بوده تجارب چندین سال فعالیت نظام صنفی کشاورزی و چالش های در عرصه های اجرایی مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد تا در ساختار جدید مورد لحاظ و تاکید قرار گیرد.
وی افزود: در پایان جلسه روز دوازدهم اسفند ماه جاری، ویرایش نخست پیش نویس اساسنامه اتحادیه صنفی کشاورزی نهایی شد و مقرر شد تا اعضا حاضر در کارگروه در جلسات آتی بر روی شیوه نامه های اجرایی مربوط متمرکز شده و پیش نویس آنها را تنظیم و ارائه نمایند تا در جلسات کارگروه مورد بررسی قرار گیرند. 
عسکری در پایان بر لزوم پایبندی و حفظ روال اجرایی موجود ساختار نظام صنفی کشاورزی از سوی مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و تمامی نظام های صنفی کشاورزی تا زمان اجرای اصلاحیه در پیگیری امور بر اساس قوانین و مقررات جاری و موجود تأکید کرد. 

تعداد مشاهده خبر154 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal