تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۶
جالب است ۰
آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر

آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر

برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل دراستان بوشهر آغاز شد
آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر
    استان بوشهر قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در کشور است. و آغاز برداشت این محصول در حالی صورت می‌گیرد که به دلیل فصل سرد سال در اغلب استان‌ها تولید متوقف شده و گوجه‌کاران بوشهر با برداشت گوجه‌فرنگی خارج از فصل  تأمین کننده نیاز مردم در سراسر کشور می باشند.
       سید محسن معروف اظهار داشت: برداشت محصول گوجه‌فرنگی در این استان از نیمه اول آبان‌ماه سالجاری آغاز شده که به تدریج عمده نیاز گوجه‌فرنگی کشور از استان بوشهر تأمین می‏‌شود. پیک برداشت محصول گوجه فرنگی نیز در آذر، دی و بهمن مـاه است.
    وی بیان داشت:براساس الگوی کشت ابلاغی جهادکشاورزی استان در سالجاری سطح زیرکشت گوجه فرنگی ۱۱هزار و ۴۰۰ هکتار می باشد و پیش‌بینی می‌شود بیش از۶۰۰ هزار تن محصول از این مزارع برداشت شـود.
معروف گفت:برداشت گوجه‌فرنگی در آبان‌ماه از مزارع ارم، بوشکان در شهرستان‌های دشتستان و مناطق کشاورزی جم آغاز شده و در شهرستان‌های دشتی، دیر، کنگان، عسلویه و برازجان از آذرماه آغاز تا اردیبهشت ماه سال بعد ادامه دارد.  
همچنین وی عنوان کرد: اوج تولید و برداشت محصول از مزارع گوجه‌فرنگی استان بوشهر از اواخر آذر شروع می‌شود و عمده نگرانی ما آن زمان است که شرایط بازار به گونه‌ای باشد که کشاورزان دچار مشکل شوند.
در پایان مدیر تعاون روستایی استان بوشهر بیان داشت: با توجه به سـرانه مصرف گوجه‌فرنگی کشور، حدود 80 درصد محصول گوجه فرنگی تولید شده استان دارای مصرف داخلی و حدود20 درصد شامل مصرف صادراتی می‌شود.
 
https://corc.ir/vdcic3az2t1aw.bct.html
corc.ir/vdcic3az2t1aw.bct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما