تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰
جالب است ۰
مدیر تعاون روستایی استان همدان  گفت: تا کنون در سطح پنج هزار هکتار از اراضی گندم استان همدان کشت قراردادی انجام شده است.
کشت قراردادی گندم در همدان به ۵ هزار هکتار رسید
کشت قراردادی گندم در همدان به ۵ هزار هکتار رسید

مدیر تعاون روستایی استان همدان  گفت: تا کنون در سطح پنج هزار هکتار از اراضی گندم استان همدان کشت قراردادی انجام شده است.

مجید مسلمی راد با بیان اینکه کشت قراردادی الویت این مدیریت است افزود: با توجه به مزایای قابل توجه کشت قراردادی برای کشاورزان از جمله افزایش عملکرد در واحد سطح و کاهش هزینه های کشاورزان عقد قرارداد کشت گندم در الویت فعالیت های مدیریت تعاون روستایی استان همدان است.

وی اضافه کرد: اجرای طرح کشت قراردادی فرصت مطلوبی برای خدمت به کشاورز و ارایه عملکرد موفق شرکت های تعاون روستایی فراهم آورده است.

وی اظهار داشت :فلسفه وجودی شرکت های تعاونی  بخش کشاورزی حمایت از کشاورزان است و یکی از مصادیق حمایت از بهره برداران اجرای کشت قراردادی است.

 مسلمی راد ادامه داد: شهرستان های جنوبی استان همدان از ظرفیت های بالایی برای انجام کشت قراردادی برخوردار هستند که در ادامه بایست با برگزاری جلسات هماهنگی سرعت اجرای طرح در این شهرستانها افزایش یابد.

وی ادامه داد :در این طرح نهاده ها بصورت اعتباری و بیمه محصولات نیز همچنین بصورت اعتباری با تخفیف 20 درصد در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: به دلیل تاخیر در ابلاغ دستوالعمل های کشت قراردادی در 
سال زراعی جاری مرحله کشت گندم انجام شد و کشاورزان پس از کشت قرارداد منعقد کردند اما با تحویل کود سرک برای گندم از کشاورزانی که اقدام به کشت قراردادی می کنند حمایت می شود.

مدیر تعاون روستایی استان همدان اضافه کرد: برای سال زراعی بعد کشت قراردادی مد نظر وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و کشاورزان از شهریورماه می توانند اقدام به عقد قرارداد کنند.
https://corc.ir/vdccaiqs82bqe.la2.html
corc.ir/vdccaiqs82bqe.la2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما