تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰
جالب است ۰
با پیگیری های مستمر و تلاش نیروهای متخصص حسابرسی مدیریت تعاون روستایی سراسر استان، تعداد 178 تعاونی سودده با مجموع سود 220.536 میلیون ریال اعلام گردیده اند.
افزایش تعداد واحدهای تعاونی سودده در گیلان، در گزارشات حسابرسی منتهی به آذر
به گزارش روابط عمومی به نقل از مدیر تعاون روستایی استان گیلان، در اجرای تعهدات ابلاغی سال  1400 بخش حسابرسی، با پیگیری های مستمر و تلاش نیروهای متخصص حسابرسی مدیریت تعاون روستایی سراسر استان، تعداد 207 واحد تعاونی روستایی، کشاورزی ، تولیدی و نظام صنفی ترازنامه خود را ارائه و حسابرسی شده اند و مطابق گزارش اداره حسابرسی؛ از واحدهای تعاونی حسابرسی شده، تعداد 178 تعاونی سود ده با مجموع سود  220.536 میلیون ریال و 24 واحد تعاونی نیز زیان ده و همچنین 3 شرکت تعاونی سربسر بودند.
عباس جعفرپور با اعلام این خبر گفت:
 97درصد از حسابرسی سالیانه، 70درصد ازحسابرسی عملیاتی، 73درصد از تعهدات تشکیل جلسات کنترل و نظارت و همچنین 78 درصد از اجرای نرم افزار سیترا تا تاریخ این گزارش، در استان گیلان به انجام رسیده است.
 
این گزارش همچنین حاکیست:
با تلاش همکاران بخش حسابرسی وسایر ادارات ذیربط مدیریت تعاون روستایی در استان و شهرستانها، تعداد 4 واحد تعاونی غیرفعال، فعالیت مجدد خود را از سال 1399 ازسرگرفته و در سالجاری نیز در برنامه حسابرسی قراریافتند.
 
گفتنی است؛ علاوه بر برنامه ابلاغی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران؛ ترازنامه دو واحد نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستانهای آستارا و صومعه سرا  نیز تهیه و حسابرسی شده اند.
 
عباس جعفرپور در ادامه گفت:
در سایر آیتم های برنامه ابلاغی تاکنون، حسابرسی عملیاتی 68 تعاونی توسط کارشناسان حسابرسی استان و شهرستانها انجام و در همین راستا  19 جلسه کنترل ونظارت نیز برگزار شده است.
 
مدیر تعاون روستایی استان گیلان با اشاره به ضرورت توسعه هوشمند سازی عملیات مالی تعانیها افزود:
 دراجرای نرم افزار حسابداری سیستم یکپارچه تعاون روستایی ایران (سیترا) نیز تعداد 113 واحد تعاونی از نرم افزار فوق استفاده می نمایند.

وی در خاتمه با بیان  مقایسه عملکرد سال 1399 و 1398 اذعان داشت:
13 درصد افزایش در مبالغ سود ویژه واحدهای سودده، معادل 130 میلیارد ریال (افزایش از 90 میلیارد ریال به 220 میلیارد ریال) ، 54 درصد کاهش در زیان شبکه تعاونیها و نیز افزایش 14 و 8 درصدی سرمایه و ذخائر قانونی تعاونیهای تحت نظارت مدیریت تعاون روستایی استان گیلان، از دستاوردهای تلاش همکاران این مدیریت و شبکه تحت نظارت آن در انجام فعالیت‌های مناسب اقتصادی-خدماتی در سال جاری می باشد.
https://corc.ir/vdcca0qi82bq1.la2.html
corc.ir/vdcca0qi82bq1.la2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما