تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱
جالب است ۰
معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت که با استفاده از ظرفیت شرکت‌های استارتاپ برای عرضه محصولات کشاورزی، راه‌اندازی بازارهای توزیع هوشمند و سرمایه‌گذاری در صادرات، دسترسی مصرف‌کنندگان به اقلام اساسی با کمترین هزینه امکان‌پذیر می‌شود.
مراسم تکریم و معارفه مدیر جدید تعاون روستایی استان گلستان برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه مدیر تعاون روستایی استان گلستان با حضور مددی مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل و  محمدزاده معاونت توسعه و منابع سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، دهنوی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مهاجر ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیران کل و مسئولین سازمان‌ها و ادارات، مدیران عامل شبکه تعاون روستایی، تولید و کشاورزی در محل سالن اجتماعات تعاون روستایی گلستان برگزار شد.

به گزارش پات و به نقل از خبرگزاری ایرنا امیرحسین محمدزاده روز یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیریت تعاون روستایی استان گلستان اظهار داشت: افزایش بهره وری از ظرفیت های موجود با حمایت از تولید محصولات کشاورزی، حذف واسطه ها از بازار و استفاده از تکنولوژی نوین جزو برنامه های اولویت‌دار این سازمان است.

وی همچنین از سرمایه گذاری سازمان تعاون روستایی برای عرضه اقلام تنظیم بازار خبر داد و افزود: این طرح با هدف کنترل بازار و دسترسی آسان مردم به اقلام اساسی با حمایت وزارت جهادکشاورزی انجام می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان هم در این مراسم با اشاره به ظرفیت تعاون روستایی گفت که از این ظرفیت باید برای تحول مناطق روستایی استان بیشتر استفاده شود.

سیدمحمد دهنوی افزود: در سال ۱۴۰۱ رشد ۷.۷ درصدی برای توسعه گلستان برنامه ریزی شده که یکی از راه های رسیدن به این هدف، سرمایه گذاری در توسعه روستاها است.

وی با اشاره به سکونت ۴۷ درصد جمعیت گلستان در روستاها گفت: تعاون روستایی باید برای مشارکت در تحول روستایی استان نقشه راه کوتاه مدت تدوین کند و در کنار آن، استانداری نیز از توسعه تعاونی های روستایی پشتیبانی خواهد کرد تا سرمایه گذاری هدفمند مبتنی بر دانش روز در این سکونتگاه ها انجام شود.

مختار مهاجر رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان هم در این جلسه گفت: گسترش شرکت سهامی زراعی در این استان برای استفاده بیشتراز ظرفیت های موجود و جهش تولید ضروری است.

در این مراسم از خدمات ۳۵ ماهه نورمحمد کوچکی در مدیریت تعاون روستایی گلستان تقدیر و حجت الله صالح‌المومنین به عنوان مدیر جدید این سازمان در استان معرفی شد.

اقتصاد اصلی ساکنان گلستان بر پایه کشاورزی استوار است و این استان پنج میلیون و ۴۰۳ تن محصولات کشاورزی تولید می کند و در تولید ۱۵ نوع محصول از جمله گندم، پنبه، زیتون، کلزا رتبه‌های اول تا پنجم کشوری را دارد.
https://corc.ir/vdcicwar2t1av.bct.html
corc.ir/vdcicwar2t1av.bct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما