تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰
جالب است ۰
بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت جامع کشاورزی(صنایع، مکانیزاسیون، آبياري، زراعت و باغبانی)
نمایشگاه بین‌المللی صنعت جامع کشاورزی

     مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان در بیستمین نمایشگاه بین­المللی جامع کشاورزی عنوان کرد: بخش کشاورزی یکی از مهمترین بخش­های اقتصاد کشور با کمترین وابستگی به خارج است که از حجم تولید و اشتغال بالایی برخوردار می­باشد و نیازمند توجه بیشتر می­باشد. با توجه به رشد جمعیت در جهان باید تولیدات را با بهره­گیری از تکنولوژی نوین در این بخش به سوی کیفیت برتر و استفاده صحیح از منابع طبیعی در کشور سوق دهیم. برگزاری این نمایشگاه یک رویداد ویژه برای بخش کشاورزی است و باید از این فرصت نهایت استفاده به منظور ارتقای سطح کیفی تولیدات این بخش صورت پذیرد. ایشان ضمن بیان نقش تشکل­های بخش کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین عوامل موثر بر توسعه پایدار بخش کشاورزی خواستار فراهم شدن فرصت مناسب برای حضور تمام عیار تشکل­های تخصصی بخش کشاورزی در نمایشگاه شدند تا بتوانند ارتباط قوی­تر بین این تشکل­ها و کشاورزان و بهره­برداران بخش صورت پذیرد.
وی با بیان نقش تشکل­ها در تنظیم بازار محصولات کشاورزی، خرید محصولات به صورت تضمینی و توافقی، ایجاد زیرساخت­های لازم برای خدمت­رسانی به بهره­برداران، توزیع نهاده­های کشاورزی و... تأکید نمودند سازمان تعاون روستایی در راستای وظایف حاکمیتی خود شامل هدایت، حمایت و نظارت اقدام به تدوین سند چشم­انداز میان مدت 5 ساله برای ادارات شهرستانی و تشکل­های تحت پوشش با بهره­گیری از نظرات کارشناسان خبره سازمان و شبکه در چارچوب سیاست­های کلان وزارت جهادکشاورزی در حوزه تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی، توسعه روستا بازار، هوشمندسازی فعالیت­ها در بخش کشاورزی نموده است که تمام تلاش ما و همکاران در این مجموعه حرکت در چارچوب این سند به منظور تحقق کامل اهداف می­باشد.
وی تصریح کرد: هوشمندسازی فعالیت‌ها در حوزه کشاورزی بایستی با جدیت پیگیری شود تا بتوان  با تکنولوژی  هزینه‌ها را کاهش و راندمان را افزایش داد، یکی از حوزه‌های بسیار خوب برای معرفی تکنولوژی‌های جدید، فضای نمایشگاهی است که به طور قطع به تولیدکنندکان کمک زیادی دارد. تشکل‌ها به خوبی می‌توانند در این نمایشگاه‌ها حضور یابند و به معرفی دستاوردهای خود بپردازند البته نیاز است به این تشکل‌ها نیز توجه ویژه‌تری داشت. از طرفی هوشمندسازی آبیاری با توجه به شرایط خاص استان باید مورد توجه قرار گیرد که نمایشگاه‌های تخصصی می‌توانند در این حوزه ورود جدی داشته باشند. ارائه بذور مقاوم و با بازده بالا، ارائه نهاده‌های مناسب و... از جمله مواردی هستند که باید با برپایی این نمایشگاه‌ها به بهره‌برداران ارائه شوند.

https://corc.ir/vdchtxnid23nw.ft2.html
corc.ir/vdchtxnid23nw.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما