تاریخ انتشار : ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۲
جالب است ۱
جلسه بررسی اجرای طرح کشاورزی قراردادی در ۱۱ استان کشور در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
برگزاری جلسه بررسی اجرای طرح کشاورزی قراردادی در ۱۱ استان کشور
به گزارش پات، جلسه بررسی اجرای طرح کشاورزی قراردادی در ۱۱ استان کشور، با حضور مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، قائم‌مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران، سرپرست مجری طرح گندم، رئیس بنیاد ملی گندمکاران و رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی ۱۱ استان کشور و مجریان طرح در سالن نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
⬅️در این جلسه، رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها گزارش عملکرد طرح پایلوت کشاورزی قراردادی را ارائه کردند.
⬅️مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در این جلسه، اظهار کرد: سیاست کشاورزی قراردادی از برنامه‌های قطعی و ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی است و باید با انگیزه بالا این برنامه را پیش ببریم.
⬅️دکتر اسماعیل قادری‌فر افزود: استان‌های هدف ما ۱۰ استان بود اما با اعلام آمادگی استان فارس برای کشاورزی قراردادی، به ۱۱ استان افزایش یافت.
⬅️دکتر قادری‌فر، استفاده از کشت فضاپایه و سامانه‌های هوشمند پایش لحظه‌ای و آنلاین هماهنگ شده با سازمان فضایی کشور را لازمه اجرای کشت قراردادی دانست و تصریح کرد: یک شرکت دانش‌بنیان با سامانه کشت یار در مزرعه خود توانسته با پایش پهپادی مؤثر و منظم از زمان کشت تا برداشت را رصد کند و میزان عملکرد آن در مقابل سایر تولیدکنندگان ۴۰ درصد بیشتر بوده است.
⬅️وی با بیان این که در این طرح باید از ظرفیت‌های هوشمند در استان‌ها استفاده شود، خاطرنشان کرد: لزوم استفاده از سامانه‌های هوشمند به بندهای قرارداد اضافه خواهد شد.
https://corc.ir/vdca4kne549n.1k.html
corc.ir/vdca4kne549n.1k.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما