تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶
جالب است ۳
با حضور مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

انتصابات جدید در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

ظهر امروز مراسم معارفه عباسعلی ارفع به عنوان عضو موظف هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و مراد محمدی به عنوان معاون تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام بهره‌برداری این سازمان برگزار شد. در این مراسم، محمدرضا عرب‌یارمحمدی نیز به عنوان مشاور آموزش، پژوهش و توسعه تجارت بین‌الملل سازمان منصوب شد.  
انتصابات جدید در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران
در مراسم تکریم و معارفه که امروز با حضور اسماعیل قادری‌فر، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون، حجت‌الاسلام قبادی، نماینده ولی‌فقیه در این سازمان و آقای معانی، حسابرس کل امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کل کشور برگزارشد، حکم آقایان علی ارفع و مراد محمدی به عنوان عضو موظف هیئت‌مدیره و معاون تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران صادرشد. همچنین محمدرضا عرب‌یارمحمدی در سمت مشاور آموزش، پژوهش و توسعه تجارت بین‌الملل منصوب شد.

در ابتدا، حجت‌الاسلام قبادی ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت سردار سلیمانی و فرارسیدن ایام فاطمیه جلسه معارفه را آغاز کرد و با ذکر نکاتی پیرامون اهمیت توجه به منافع نیروی انسانی به جهت جلب رضایت آنان، بر اتخاذ خط مشی مناسب در رفتار با کارکنان، کشاورزان و اقشار مردم تاکید کرد.

در ادامه، دکتر قادری‌فر، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، ضمن تقدیر از زحمات آقایان اصغرزاده و جهان‌پناه که تا کنون در سمت‌های مذکور مشغول به کاربودند، به اهمیت استفاده از ظرفیت‌های جوان و خوش‌فکر اشاره کرده و گفت: « با توجه به اینکه در مسیر عمل به اهداف جدید توسعه سازمان قرار گرفته‌ایم، نیاز است تا با استفاده از نیروهای جوان و متخصص، شتاب بیشتری به فعالیت‌های سازمان بدهیم.»

وی با اشاره به طرح اصلاح نظام یارانه‌ها مطرح کرد: «اکنون سازمان مرکزی تعاون روستایی به واسطه اجرای طرح کارآمدی نظام یارانه‌ها که به اشتباه از آن به عنوان طرح حذف ارز ترجیحی یاد می‌شود، در یک مقطع حساس تاریخی قرار گرفته‌است. حذف ارز ترجیحی که به اذعان تمامی کارشناسان ناکاآمد و عامل تخصیص رانت است، تنها یک حلقه از طرح کارآمدی یارانه‌ها می‌باشد که ساماندهی آن اهمیت ویژه‌ای دارد. هدف سازمان مرکزی تعاون این است که دو مسأله مهم حمایت از تولیدکنندگان و صیانت از بازار مصرف را توأمان با هم پیش‌ببرد تا منافع همه اقشار تمکین شود.»

قادری‌فر در خصوص هوشمندسازی نظام عرضه که نقش مهمی در تنظیم‌گری قیمت دارد و از اهداف اصلی این سازمان است گفت: «تاکنون 50 پلتفرم عرضه هوشمند به زنجیره توزیع کالای اساسی پیوسته‌اند. این طرح در قالب 19 مرکز استان اجرایی شده‌است و بناست تا پایان دی ماه تمامی مراکز استان تحت پوشش این طرح قرار بگیرند.»

در همین خصوص آقای معانی، حسابرس کل امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کل کشور تأکید کرد که معضل اصلی در زمینه توزیع محصولات کشاورزی، وجود زنجیره‌های طولانی واسطه‌گری می‌باشد که با هوشمندسازی نظام عرضه برطرف می‌شود.

در ادامه مراسم تکریم و معارفه هومان لیاقتی، عضو هیئت‌مدیره سازمان تعاون روستایی به نمایندگی از دیگر اعضای این هیئت، ضمن آرزوی  موفقیت برای آقای ارفع و آقای محمدی در انجام مسئولیت محول‌شده به ایشان، از زحمات آقایان اصغرزاده و جهان‌پناه در طی مدتی که در منصب خود فعالیت می‌کردند تقدیر کرد.

در بخش پایانی مراسم تکریم و معارفه، آقای عباسعلی ارفع ضمن تشکر از دکتر قادری‌فر و وزیر جهادکشاورزی بابت این انتصاب بر اهمیت توسعه هوشمند‌سازی شبکه عرضه تأکید کرده و برای تحقق اهداف سازمان و وزارت‌خانه آمادگی خود را اعلام کرد. آقای مراد محمدی نیز با اشاره به دامنه گسترده فعالیت‌های معاونت تحت اداره خود گفت: «این معاونت در سه حوزه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام بهره‌برداری فعالیت می‌کند که هر یک از این حوزه‌ها ظرفیت گسترده و منحصربه‌فردی دارد. باید بتوانیم از تمام ظرفیت شبکه خود برای تحقق سیاست‌های کشور و وزارت کشاورزی به نحو احسن بهره‌برداری کنیم.»

این مراسم با تحویل احکام صادرشده و تقدیم لوایح تقدیر و تشکر پایان یافت.
 

 
 
https://corc.ir/vdcakyne149nw.5k4.html
corc.ir/vdcakyne149nw.5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما