تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳
جالب است ۰
حسینی معاون توسعه تشکل‌ها با اشاره به اهمیت تشکل‌های تحت پوشش شبکه تعاون روستایی
جلسه تعیین تکلیف تعاونی‌های غیر فعال تحت پوشش شبکه تعاون روستایی استان فارس برگزار شد
برگزاری جلسه تعیین تکلیف تعاونی‌های غیرفعال
 
جلسه تعیین تکلیف تعاونی‌های غیر فعال تحت پوشش شبکه تعاون روستایی استان فارس برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان فارس: این جلسه روز دوشنبه  13 دی 1400 با حضور معاون بازرگانی، معاون فنی و اجرایی، رئیس اداره آموزش، رئیس اداره  نظام‌های بهره‌برداری، مسئول حراست، مسئول حقوقی، کارشناس زنان استان و با مدیریت معاون توسعه تشکل‌ها در سالن جلسات مدیریت سازمان برگزار شد.
 
حسینی معاون توسعه تشکل‌ها با اشاره به اهمیت تشکل‌های تحت پوشش شبکه تعاون روستایی و تاثیر آمار بر تصمیم گیری‌های سازمانی بر لزوم پیگیری و گزارش عملکرد شهرستان و اصلاح و بروزرسانی آمار تاکید کرد.
 
وی با توجه به اختلاف نظر در تعریف تعاونی‌های غیرفعال دراسناد بالادستی و آنچه که در واقعیت قرار دارد خواستار شناسایی و تعریف جامعی از تعاونی‌های غیرفعال با همکاری واحدهای حسابرسی، حقوقی و ... و آسیب‌شناسی و ادامه روند فعالیت آنها شد.
 
کردی پور معاون بازرگانی سازمان نیز با اشاره به اینکه  آمار 75 درصدی جمعیت روستایی و 25 درصدی شهری در گذشته اکنون برعکس شده و جامعه روستایی به 25 درصد رسیده است، اساس وجودی تشکل‌ها را منوط به تاثیرگذاری مثبت در جامعه روستایی دانست و افزود: چنانچه بخواهیم واقع‌بینانه به این موضوع نگاه کنیم باید با بررسی جامع، تشکل‌های توانمند را در کل مجموعه‌های تحت پوشش شبکه تعاون روستایی شناسایی و تشکل‌های غیرفعال و عملا غیر کارا را با این تشکل‌ها ادغام نمود.
 
فلاح معاون فنی و اجرایی سازمان نیز بر تشکیل کارگروه استانی و راستی آزمایی و بازدید حضوری از شرکت‌های غیر فعال و تعیین تکلیف این شرکت ها تاکید کرد.
 
همچنین در این جلسه  مسئول حقوقی، مسئول حراست، رئیس نظام‌های بهره برداری، رئیس اداره آموزش و  کارشناس حسابرسی نظرات خود را بیان نمودند.
 
https://corc.ir/vdcebp8xijh8w.9bj.html
corc.ir/vdcebp8xijh8w.9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما