تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲
جالب است ۰
جلسه قرارگاه امنیت غذايي به میزبانی مهندس مرادمند رئیس جهاد کشاورزی استان اصفهان
قرارگاه امنیت غذایی استان اصفهان
  جلسه قرارگاه امنیت غذايي استان به میزبانی رئیس و معاونان سازمان جهاد کشاورزی استان و با حضور حاج عابدی مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان  و مدیران و نمایندگانی از دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.
 در این نشست مرادمند اظهار کرد: برای دریافت تسهیلات بخش کشاورزی باید هماهنگی و سرعت عمل بیشتری باشد تا بتوان سریع‌تر مشکلات را برطرف کرد، همچنین بهسازی و مرمت فضای میدان دام باید هر چه زودتر برنامه‌ریزی و اجرا شود.

   وی با بیان اینکه دولت با خریدهای تضمینی به دنبال ایجاد آرامش و ثبات در بازار است، گفت: با اجرای طرح اصلاح نظام یارانه‌ای، برنامه‌ریزی می‌شود قدرت خرید خانوار حفظ شود و در این بخش همه سازمان‌ها و نهادها باید تلاش کنند. برای اجرای بهتر این طرح، مشکلات و پیشنهادات باید در مکاتبات مختلف به مسئولان تهران نیز منعکس شوند.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه برای صادرات محصولات کشاورزی نیز همزمان با اجرای طرح کارآمدسازی یارانه‌ها باید تدابیر خاصی اندیشید، گفت: در خصوص شیر خشک نیز باید توجه لازم شکل گیرد چون استان اصفهان در زمینه تولید این‌محصول، دارای ظرفیت بالایی است و باید به این بخش توجه جدی داشت.

   وی تصریح کرد: از همه دستگاه‌های مرتبط و نظارتی درخواست کمک و هماهنگی داریم تا بتوان شرایط بازار را به بهترین شکل مدیریت کرد، مسئولان کشور در حال ایجاد آرامش در کشور هستند و ما نیز باید برای ایجاد آرامش در بازار و فضای جامعه تلاش کنیم. اجرای طرح کارآمدسازی نظام یارانه‌ای در نظر است و تمهیدات و برنامه‌ریزی‌هایی نیز در این بخش پیش‌بینی شده است.

   در ادامه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان بیان کرد: روزانه ۷ هزار تن دام سبک در اصفهان کشتار می‌شوند، از طرفی با توجه به شرایط خاص بازار باید برای مازاد نیاز بازار و ذخیره‌سازی تدابیر لازم اندیشیده شود.
   دکتر ایراندوست اضافه کرد: شرایط بازار در زمان اجرای طرح کارآمدسازی یارانه‌ها، باید به طور دقیق کنترل و رصد شود و برای این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی دقیق است.

  همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان در این نشست عنوان کرد: ضروری است برای ظرفیت بازرسی و کشتارگاهی تدبیر شود، از طرفی در استان روزانه ۳۰۰ تن تخم مرغ تولید می‌شود و لذا باید با استفاده از ارقام واقعی به فکر کنترل بازار و ایجاد فضای نگهداری برای محصولات باشیم.

   مهندس افیونی تاکید کرد: در کنار تولیدکنندگان به وضعیت مصرف‌کنندگان نیز نگاه ویژه باید داشت تا مشکلی برای عموم مردم در تهیه کالاهای اساسی ایجاد نشود.

   در ادامه، حاج عابدی مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان بیان کرد: برای طرح اصلاح‌ نظام یارانه‌ای، سازمان تعاون روستایی نیز فعالیت خود را آغاز کرده و شنبه‌ها جلسات منظمی در این سازمان با هدف بررسی شرایط و برنامه‌ریزی برگزار می‌شود.

   حاج عابدی تاکید کرد: در خصوص شیر هم جلساتی داشتیم، روز گذشته با سه واحد لبنی بزرگ جلسه برگزار شد، در این جلسه در خصوص انباشت شیر خشک و مشکلات صادراتی این محصول بحث و رایزنی شد.

   وی افزود: تعاون روستایی با ۶۰ مرکز جمع‌آوری شیر آماده همکاری است و تجارب خوبی در این بخش وجود دارد، پس از اجرای طرح کارآمدسازی نظام یارانه‌ای آماده فعالیت هستیم، البته در زمینه نقدینگی مواردی وجود دارد که آن هم با قول مساعد تهران جای نگرانی ندارد. در زمینه زیرساخت‌ها برای خرید شیر مشکلی وجود ندارد.
https://corc.ir/vdchtwnxd23ni.ft2.html
corc.ir/vdchtwnxd23ni.ft2.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما