تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳
جالب است ۰
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان کرمانشاه در این نشست که با حضور معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی و همچنین ایرج صفایی مدیر سازمان تعاون روستایی استان برگزار گردید، مهندس قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، امنیت غذایی کشور را مرهون تلاش های تولیدکنندگان و تشکل های تعاونی و خصوصی بخش کشاورزی دانست. 
نشست هم اندیشی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با تشکل های وابسته به تعاون روستایی و بخش خصوصی حوزه کشاورزی

قاسمی با اشاره به جایگاه اتحادیه‌ها، اصناف و تشکل‌ها در توسعه بخش کشاورزی اظهار داشت: در این راستا طی ادوار گذشته دولت‌های وقت نظام یارانه‌ای را برای پشتیبانی از تولیدات بخش کشاورزی ایجاد و اهدافی را برای آن نیز ترسیم نمودند که گاهاً پیامدهای منفی زیادی را نیز به همراه داشت. 
وی با اشاره به حذف یارانه ها در برخی از کالاها و نقش آن در ثبات قیمت‌ها گفت: ثابت شده است نوسان قیمت‌ها بیشتر شامل کالاهایی بوده است که از ارز ترجیحی استفاده نموده و حذف یارانه ها در این بخش قطعاً باعث ثبات قیمت‌ها خواهد شد. 
وی خاطرنشان نمود: دولت تمهیدات لازم را برای کارآمدسازی  نظام یارانه‌ای در بخش کشاورزی اندیشیده و نمونه آن  صدور دامدار کارت برای دامداران با سود  ۱۱ درصد می باشد. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: سازمان تعاون روستایی و شرکت پشتیبانی امور دام در زمان اجرای طرح حذف ارز ترجیحی  برای ثبات بازار محصولات کشاورزی آمادگی کامل دارند.
در بخش دیگر این نشست که به ارائه نظرات و پیشنهادات تشکل‌های بخش تعاونی و خصوصی و همچنین تولید کنندگان اختصاص یافت  حمایت از تولید، ارائه تسهیلات  به واحدهای تولیدی، تامین نهاده‌های دامی و ثبات قیمت‌ها، تداوم خدمات بازارگاه، حمایت یارانه‌ای در حوزه تولید شیر و.... از جمله مواردی بود که توسط نمایندگان تشکل‌ها و اتحادیه‌های بخش تعاونی روستایی  و خصوصی حوزه کشاورزی استان مطرح گردید.
https://corc.ir/vdcht6nxd23nx.ft2.html
corc.ir/vdcht6nxd23nx.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین