تاریخ انتشار : ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸
جالب است ۰
جمعی از نمایندگان کشاورزان و دامپروران شهرستان های غرب استان البرز به همراه نماینده مردم این شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی ، شامگاه سه شنبه در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی مشکلات بخش کشاورزی منطقه را با این عضو کابینه دولت سیزدهم در میان گذاشتند.
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی تعاون روستایی البرز سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار که در ساختمان وزارت جهاد کشاورزی در تهران برگزار شد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی و دولت اعتقاد دارند که تصمیم گیری و سیاستگذاری در حوزه های مختلف با کمک بخش خصوصی و تشکل ها باید انجام شود.
وی خطاب به نمایندگان کشاورزان و دامپروران غرب استان البرز گفت: چرخه حمایت ها باید از تولید تا مصرف ادامه داشته باشد و این ۲ مکمل همدیگر هستند.
ساداتی نژاد اظهار داشت: قدرتمند شدن تشکل های کشاورزی نیازمند ساز و کار است؛ بنابراین اگر این قانون در شورای نگهبان تصویب و ابلاغ شود، به این هدف می رسیم.
وی در خصوص خرید قراردادی محصولات کشاورزی و دامی گفت: ما خرید قراردادی را به خرید تضمینی ارجح می دانیم و در این دوره، یکی از برنامه های ما تشویق و حمایت از کشاورزی قراردادی است.
علی حدادی نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ ، نظرآباد و چهار باغ در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت توجه به کشاورزان و دامداران ، گفت : تامین امنیت غذایی امروز از چنان اهمیتی برخوردار است که همه کشور ها در تلاشند تا غذای خود را تا حد امکان در داخل تامین کنند و حداقل وابستگی را به واردات داشته باشند.
وی ادامه داد: این موضوع پس از شیوع کرونا اهمیت بیشتری پیدا کرده و بسیاری از کشورها تامین نیاز داخل کشور خود را در اولویت قرار داده و صادرات خود را قطع یا محدود کرده اند.
نماینده مردم ساوجبلاغ ، نظرآباد، طالقان چهارباغ بیان داشت :شنیدن بی واسطه مشکلات و موانع و دیدارهای چهر به چهره با افراد موجب انعکاس و پیگیری و رفع مشکلات در سطوح مختلف می شود .
حدادی با اشاره به اتحاد بین مجلس و دولت افزود: بررسی مشکلات با همدلی مجلس و دولت موجب می شود رفع مشکلات در زمان کمتر صورت پذیرد و امید بخشی در جامعه به وجود می آورد.
کمبود آب، مشکلات خشکسالی، کمبود نهاده های دامی، مشکل تامین علوفه، بیمه و نبود صنایع فرآوری از جمله مشکلاتی بود که از سوی کشاورزان در این نشست مطرح شد.
استان البرز دارای حدود ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی و بیش از ۳۵۰ هزار راس دام سبک و سنگین است.
https://corc.ir/vdcg4.9waak97rrp.html
corc.ir/vdcg4.9waak97rrp.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین