تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۴
جالب است ۰
جلسه آموزشی مدیریت هوشمند سیستم‌های آبیاری نوین در تشکل‌های تعاونی تولید روستایی استان اصفهان
مدیریت هوشمند سیستم‌های آبیاری نوین

   جلسه آموزشی مدیریت هوشمند سیستم‌های آبیاری نوین با حضور دکتر قیصری مجری و طراح طرح از دانشگاه صنعتی اصفهان، جعفری معاون نظام های بهره برداری استان و  به میزبانی قربانی رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان، مدیرعامل و اعضاء هیئت‌مدیره شرکت تعاونی تولید روستایی هرمزآباد و تعدادی از کشاورزان پیشرو در این شرکت در راستای سیاست های وزارت جهادکشاورزی و در رأس آن سازمان تعاون روستایی برای ایجاد ارتباط بهره‌برداران و به ویژه تشکل های تحت پوشش با شرکت‌های دانش بنیان، مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به منظور تشکیل حلقه مفقوده بخش اجرایی و مراکز علمی، اقدام به اجرای طرح های نوین و مشارکتی با این مراکز از جمله پروژه مدیریت هوشمند سیستم های آبیاری نوین به منظور حداکثر بهره وری از منابع موجود و افزایش درآمد خانوار روستایی و در نهایت توسعه جامعه روستایی از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نموده است.
  جعفری دراین خصوص افزودند: که بهترین بستر برای اجرای اینگونه طرح ها شرکت‌های تعاونی تولید روستایی با توجه به پتانسیل‌های هرمنطقه می‌باشد.
   قربانی نیز با بیان اینکه این گونه طرح‌ها باعث دگرگونی در اقتصاد کشاورزان می‌شود که برای رسیدن به این هدف مقدس چاره‌ای جز به کارگیری توامان علم و تجربه با پتانسیل‌های موجود نداشته باشیم.
  هدف از این جلسه آموزشی و توجیهی آشنایی کشاورزان با این طرح بود که با توضیحات کامل دکتر قیصری و بیان اهداف اجرای و نتایج نهایی آن که همان افزایش بهره‌وری و ایجاد شرایط برای کشاورزی پایدار و امنیت غذایی در درازمدت بیان نمودند. در ادامه با طرح پرسش و ابهامات موجود توسط  مدیر شرکت و کشاورزان و پاسخ توسط مسئولین مقرر گردید طرح با محوریت شرکت اجرایی گردد.

https://corc.ir/vdcicua52t1az.bct.html
corc.ir/vdcicua52t1az.bct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما