تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۲
جالب است ۰
دومین کارگروه امنیت غذایی سازمان تعاون روستایی استان اصفهان
کارگروه امنیت غذایی سازمان استان

  دراجرای مصوبات قرارگاه امنیت غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان، دومین جلسه کارگروه امنیت غذایی سازمان تعاون روستایی استان درمحل سالن جلسات شهید قاسم سلیمانی سازمان تشکیل گردید.
   آقای عسگری رئیس اداره بازرگانی سازمان استان در این جلسه در ابتدا پس ازتبیین اهداف قرارگاه وکارگروه امنیت غذایی استان، به بیان مصوبات جلسه قبل و اقدامات صورت گرفته پرداخت و درخصوص راه اندازی سامانه اِترو و بروزرسانی و بهره‌برداری از آن خبر داد.
  عسگری در ادامه به بیان مشکلات سامانه ساتراپ و لزوم مرتفع نمودن آن خصوصا در بحث خرید گندم تضمینی، توزیع کالاهای اساسی در سطح استان بالاخص پخش تخم مرغ در کلیه شهرستان‌ها و لزوم ایجاد تمهیدات لازم جهت توزیع گوشت گرم در سطح شبکه و کلیه شهرستان‌ها پرداخت.
   آقای نکویی معاون خدمات فنی- اجرایی سازمان استان ضمن اشاره به اهمیت مصوبات قرارگاه ونقش سازمان تعاون روستایی و شبکه زیر مجموعه آن در این کارگروه، به فلسفه تشکیل این کارگروه بر مبنای طرح اصلاح کارآمدسازی نظام یارانه‌ای بخش کشاورزی پرداخت.
    نکویی در ادامه دعوت از اتحادیه‌های استانی در جلسات کارگروه امنیت غذایی و بحث و تبادل نظر در خصوص تشکیل زنجیره‌های غذایی و همدلی و همکاری هرچه بیشتر اتحادیه‌های استانی در این خصوص را خواستار شد.
   آقای توکلی معاون بازرگانی سازمان استان نیز ضمن تأیید بحث همکاری درخصوص تشکیل زنجیره غذایی بر فقدان سیستم بسته بندی گوشت در شبکه، لزوم رفع این موضوع و همچنین ارتباط موثرتر تعاونی های تولید روستایی با اتحادی های استانی بالاخص در زمینه محصولات کشاورزی تأکید نمود.
    توکلی در ادامه از ابلاغ آئین نامه توزیع الکترونیکی خبر داد و افزود این آئین نامه جهت انعقاد قرارداد و حمایت از توزیع الکترونیکی در اختیار استارت آپ ها قرار گرفت است.
در پایان آقای جعفری معاون نظام بهره برداری سازمان استان بیان داشت: بالاترین سطح از امنیت غذایی، امنیت آب و خاک در دیدگاه ملی می باشد که نیاز به مطالعات گسترده در این زمینه احساس می‌شود. وی نیاز مبرم مکانیزاسیون کشاورزی به تجهیز و تخصیص اعتبارلازم در این زمینه و بهره مندی از داشته‌های  شبکه در خصوص پیاده سازی طرح امنیت غذایی را مورد بحث و تبادل نظر قرارداد.
  جلسات این کارگروه شنبه هرهفته رأس ساعت ۷ صبح تشکیل و گزارش نتیجه آن به قرارگاه امنیت سازمان جهاد کشاورزی استان خواهد شد.

https://corc.ir/vdcicva52t1ap.bct.html
corc.ir/vdcicva52t1ap.bct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما