تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹
جالب است ۱
مدیر تعاون روستایی استان خراسان شمالی در جلسه کمسیون نظارت بر اصناف کشاورزی اعلام نمود، بیش از 24000 نفر از فعالان بخش کشاورزی، عضو نظام صنفی استان شده اند
اولین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی استان خراسان شمالی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان خراسان شمالی، اولین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی به منظور تبیین ساختار جدید نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی و دستورالعمل اجرایی تشکیل کمیسیون های مربوطه با حضور ادیب معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، رییس جهاد کشاورزی استان، مدیر تعاون روستایی استان،  مدیریت های سازمان جهاد کشاورزی شهرستان ها، روسای ادارات تعاون روستایی شهرستان ها، دستگاه‌های عضو کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی و دبیران اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان و شهرستان ها در محل سالن کشاورز جهاد کشاورزی خراسان شمالی برگزار گردید.
رمضانی مدیر تعاون روستایی استان خراسان شمالی در ابتدای این جلسه توضیحاتی را در خصوص وضعیت نظام صنفی استان و فعالیت های این تشکل ارائه نمود. رمضانی افزود: نظام صنفی استان در حال حاضر با تعداد حدود بیش از 24000 نفر عضو علاوه بر خدماتی همچون صدور پروانه فعالیت در زمینه پلاک گذاری تراکتورهای بخش کشاورزی، سوخت ماشین آلات کشاورزی و طرح کاداستر اراضی کشاورزی به کشاورزان استان خدمات رسانی اجام می دهد.
در ادامه این جلسه ادیب معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، هدف از برگزاری جلسه را تبین شیوه نامه استقرار ساختار جدید نظام صنفی کشاورزی بیان نمود. ادیب ادامه داد: در گذشته بخش کشاورزی بعنوان یک صنف در بین سایر اصناف بصورت خاص لحاظ نگردیده بود و این موضوع برای کشاورزان ایجاد مشکل می نمود. در حالیکه بسیاری از تعاونی ها و اتحادیه های مختص کشاورزی تشکیل شده بودند، ولی کشاورز بعنوان یک تولیدکننده مهم دارای مدرک شناسایی معتر نبوده است. لذا با ایجاد نظام صنفی و تحت پوشش قراردادن کلیه کشاورزان اعم از حوزه دام، زراعت، باغ و غیره، با صدور پروانه فعالیت مورد قبول در مراجع رسمی، کمک شایانی را در جهت هویت بخشی به تولیدکنندکان بخش کشاورزی نمود.
ادیب افزود: در سال های اخیر تلاش گردید تا در آیین نامه جدید تمام مسائل مربوط به صنف کشاورزی در آن لحاظ گردد و در حال حاضر به استان ها ابلاغ شده و امیدوار هستیم با برگزاری جلسات کمیسیون های مربوطه و تشکیل اتحادیه های آن منبعد شاهد حضور یک مرجع رسمی و منسجم در جهت حمایت از تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی و مصرف ککندگان باشیم.
در ادامه جلسه فوق آیین نامه تدوین شده برای تشکیل کمیسیون ها و اطاق اصناف کشاورزی، توسط معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی برای حضار تشریح گردید.
 
https://corc.ir/vdcjfaexzuqei.sfu.html
corc.ir/vdcjfaexzuqei.sfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما