تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۵
جالب است ۱
در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 23 و 24 دی ماه، اولین دوره آموزش حضوری – مجازی ویژه شرکت های سهامی زراعی از سوی شرکت توسعه، نوآوری و تجارت آسانا ( تنوتاس) با هدف طراحی مدل کسب و کار مناسب در شرکت های سهامی زراعی برگزار شد.
آغاز اولین دوره آموزشی طراحی مدل کسب وکار ویژه شرکت های سهامی زراعی کشور
اولین دوره آموزش حضوری – مجازی ویژه شرکت های سهامی زراعی از سوی شرکت توسعه، نوآوری و تجارت آسانا ( تنوتاس) با هدف طراحی مدل کسب و کار مناسب در شرکت های سهامی زراعی آغاز شد. در این دوره که با محوریت شرکت سهامی فعالیت های کشاورزی و غیر کشاورزی ایران (شرکت مرکزی سهامی زراعی ایران) و راهبری دفتر نظام بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 23 و 24 دی ماه برگزار شد مراد محمدی معاون توسعه تشکل ها، تعاونی ها و نظام بهره برداری و حمید زارع قنات نوی مدیرکل دفتر نظام بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران حضور داشتند.

درمراسم افتتاحیه این دوره، مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران مالی و بازرگانی شرکت های سهامی زراعی گلپایگان، تربت جام، خضری و اسلام آباد به عنوان شرکت های نسل اول و شرکت های شادی مهر، ایثارگران اقلید، سرچاه عماری، جگین و یارآغلی از شرکت های نسل دوم با حضور 32 شرکت کننده، ضمن معرفی خود و ظرفیت شرکت های مربوطه، مسائل جاری و پیش رو را بیان نمودند.

پس از آن، اسدیان رییس محترم مرکز رشد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این دوره آموزشی، به تشریح ظرفیت ها و پتانسیل های این مرکز پرداختند.

در ادامه غلامحسین طباطبایی مدیرعامل محترم شرکت مرکزی سهامی زراعی ایران ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و میهمانان حاضر، به فلسفه و قابلیت ها و مسایل کلی شرکت های سهامی زراعی پرداختند و هدف از برگزاری دوره مذکور را توانمندسازی و بروز رسانی روش های ارتباطی، ارتقای مهارت های فردی و مدیریتی و رونق کسب و کار در شرکت های سهامی زراعی عنوان کردند.

محمدی معاون محترم توسعه تشکل ها، تعاونی ها و نظام بهره برداری نیز طی سخنانی به اهمیت نظام بهره برداری در تمامی برنامه های کلان وزارتخانه و سازمان متبوع اشاره نموده و برتری نظام بهره برداری سهامی زراعی را مورد تاکید قرار دادند. ایشان همچنین با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی شرکت های سهامی زراعی و ارتقای دانش فنی این شرکت ها یک امر مغفول و ضروری است خواستار تلاش مستمر دفتر نظام بهره برداری و شرکت مرکزی در این خصوص شدند و اطمینان دادند سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از این امر حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد.

در این مراسم زارع قنات نوی مدیرکل محترم دفتر نظام بهره برداری با اظهار خرسندی از برگزاری دوره و حضور در جمع مدیران شرکت های سهامی زراعی بر ضرورت تسریع در تصویب طرح توانمندسازی و پایداری شرکت های سهامی زراعی توسط هیات مدیره محترم سازمان مرکزی تاکید و اظهار داشتند به منظور توسعه کمی و کیفی شرکت های سهامی زراعی کشور به زودی شورای ملی ماده 17 قانون تشکیل شرکت های سهامی زراعی در حضور وزیر محترم و سایر مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی تشکیل خواهد شد.

در پایان نیز اساتید حاضر، نحوه برگزاری دوره و قواعد آن را تشریح کرده و کارگاه فعالیت رسمی خود را آغاز نمود.
لازم به یاداوری است پیش از شروع دوره با هماهنگی که از سوی شرکت برگزار کننده دوره آموزشی برقرار شد، ابعاد شخصیتی شرکت کنندگان با استفاده از "آزمون دیسک"  شناسایی و بر اساس نتایج حاصل از این آزمون گروه بندی شدند.

گفتنی است مدت زمان دوره آموزشی 160 ساعت می باشد که در قالب 5 کارگاه حضوری (ترجیحا در محل شرکت های سهامی زراعی) و مابقی به صورت مجازی برگزار خواهد شد. از سویی بازخوردهای نخستین دوره، در ادامه روند برگزاری آن برای مدیران سایر شرکت ها اثربخش خواهد بود.
 
https://corc.ir/vdcjfmexzuqem.sfu.html
corc.ir/vdcjfmexzuqem.sfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما