سخن روز /
بیش از 223 هزار تن گندم و دانه های روغنی توسط شبکه تعاونی‌های کردستان خریداری شد
1401/05/11
به گزارش روابط عمومی تعاون روستائی استان کردستان؛ مهندس کوشکی مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: تقریبا 223 هزار تن گندم مازاد برنیاز کشاورزان و دانه های روغنی به صورت تضمینی توسط شبکه تعاونی‌های روستایی و تولید این استان خریداری شد، از این مقدار خرید 2 هزار 878 تن آن دانه ی روغنی کلزا به ارزش ریالی 581/661/475/000 که بیشترین خرید مربوط به شهرستان دهگلان با 969 تن می باشد این میزان خرید تضمینی کلزا نسبت به سال قبل 31 درصد رشد نشان می دهد.

بهرام کوشکی اظهار داشت: در 65 مرکز خرید گندم تضمینی مربوط به شبکه تعاون روستائی شامل 4 سیلوی مکانیزه و 61 انبار چند منظوره به میزان 220 هزار تن گندم از 416 هزار تن کل خرید استان توسط شبکه خریداری شده است این میزان خرید تضمینی-مباشرتی 98 درصد افزایش داشته است.

مدیر تعاون روستایی استان کردستان با اشاره به اینکه بیشترین میزان خرید تضمینی گندم در استان مربوط به شهرستان‌ بیجار با بیش از 49 هزار تن است، اظهار داشت: قریب 53 در صد گندم خریداری شده در استان توسط مراکز خرید شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.

کوشکی ضمن اشاره به اینکه؛ تا به امروز 96 درصد محموله های گندم خریداری شده ثبت سامانه شده و به بانک عامل نیز ارسال شده است؛ عنوان کرد: بیش از 121 هزار تن از گندم خریداری شده توسط شبکه تعاون روستائی به مقاصد تعیین شده توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی حمل و 99 هزار تن آن در مراکز و سیلو های شبکه نگهداری می شود.

وی افزود: 15 هزار تن گندم خریداری شده در فضای باز نگهداری می شود که تمهیدات لازم در خصوص حفاظ، پوشش لازم و حمل سریع آن به مقاصد اندیشیده شده است تا در شرایط جوی حاکم بر استان و کشور خساراتی به این محصول استراتژیک وارد نشود.

تعداد مشاهده خبر105 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal