سخن روز /
لزوم حمایت بیشتر از تولیدکنندگان بخش کشاورزی در گیلان
1402/06/12
نماینده ی ولی فقیه در گیلان : اساس زندگی بشر ، کشاورزی ست، از تولید کنندگان این حوزه بیشتر حمایت کنید.

✅به گزارش پات؛ نماینده ی ولی فقیه در گیلان  در دیدار مدیر و جمعی از معاونان و دست اندرکاران تعاون روستایی استان در رشت ، گفت: ظرفیت کشاورزی گیلان بسیار بالاتر از دیگر مناطق است و برنامه ریزی برای تبلور توانمندی‌های بالقوه‌ی موجود در بخش کشاورزی گیلان می‌تواند گامی مهمی در جهت امنیت غذایی کل کشور تلقی شود.

⬅️آیت الله فلاحتی همچنین با استناد به آموزه‌های اسلام ، کشاورزی را اساس زندگی بشر از ابتدا تا عصر حاضر عنوان کرد و افزود : حمایت از دست اندرکاران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی، ضرورتی ست که می‌تواند کشور را بسوی استقلال غذایی پیش ببرد.

⬅️امام جمعه‌ی رشت در ادامه با اشاره به فراگیری بخش تعاون بویژه تعاونی‌های روستایی پس از انقلاب اسلامی، گفت: گرچه سابقه‌ی فعالیت تعاونی در ایران به حدود یک قرن باز می‌گردد، اما تعاون به شکل فعلی که ریشه در مشارکت گستره‌ی بهره برداران و آحاد جامعه‌ی اسلامی دارد، در چهار دهه‌ی اخیر گسترش یافته و جلوه‌ی زیبایی از همدلی و همکاری را برای پیشبرد امور در جامعه تجلی داده است.

⬅️وی در پایان به مدیران اجرایی بویژه مدیران حوزه‌ی کشاورزی و تعاون روستایی توصیه کرد: با پیگیری دغدغه‌های مردم و توجه به زیرمجموعه ، روند بهره وری را در بستر یک مدیریت جهادی تحقق بخشند.

⬅️کیوان حسن پور لسکوکلایه، مدیر تعاون روستایی گیلان نیز در گزارشی ابعاد خدمات و فعالیت‌های اتحادیه‌های تعاونی در سراسر استان را تشریح نمود و افزود: در حال حاضر ، 255 شرکت و اتحادیه‌ی تعاونی روستایی در سراسر استان فعالیت می‌کنند و خرید حمایتی 6 هزار تن برنج پرمحصول ، 15 هزار تن برنج کیفی ، 980 تن برگ سبز چای تنها بخشی از حمایت‌های امسال این سازمان از تولیدکنندگان بخش کشاورزی در گیلان است و روند خرید حمایتی برنج کیفی کشاورزان در گیلان تا اتمام 25 هزار تن برنج باقیمانده از سال گذشته و در راستای تنظیم بازار تداوم خواهد داشت.

⬅️در پایان این دیدار هر یک از مدیران و دست اندرکاران بخش‌های مختلف تعاون روستایی گیلان ، نظرات خود را در خصوص عمده‌ترین توانمندی‌ها و چالش‌های تولید بخش کشاورزی و دامداری استان ارایه و بر لزوم توجه بیش از پیش به این حوزه برای نیل به توسعه‌ی پایدار تاکید کردند.
تعداد مشاهده خبر255 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal