سخن روز /
تعاون روستایی استان ایلام رتبه نخست کشور در ایجاد کشت و صنعت های کشاورزی
1402/06/26
مدیر کل تعاون روستایی گفت، تعاون روستایی استان ایلام با ایجاد 4 واحد کشت و صنعت، رتبه نخست کشور دارا می باشد.

🔷دکتر شکری اظهار داشت: در سالجاری یک واحد شرکت کشت و صنعت دیگر به ظرفیت فعالیت های تکمیلی کشاورزی استان اضافه شد.

⬅️وی افزود: دامنه فعالیت شرکت های کشت و صنعت، ترکیبی از فعالیت های کشاورزی، صنعتی و خدماتی است و شامل مراحل تولید، نگهداری، فرآوری، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات کشاورزی است و یک زنجیره کامل در اقتصاد کشاورزی محسوب می شود.

⬅️ایشان افزودند، تعداد 2 شرکت کشت و صنعت در شهرستان دهلران، و یک شرکت در هلیلان و اخیرا نیز با ایجاد یک شرکت کشت و صنعت در شهرستان آبدانان، تعداد شرکت های کشت و صنعت استان به 4 مورد افزایش یافته است.

⬅️ایشان عنوان کردند: امسال به میزان 12745 تن بذور اصلاح شده و مورد نیاز کشاورزی استان از طریق شرکت های کشت و صنعت تعاون روستایی یاد شده، تولید و فرآوری شده است و برای کشت پاییزه به کشاورزان استان توزیع خواهد شد.

⬅️مدیر تعاون روستایی اظهار داشت:
تعداد 66 شرکت تعاونی تولید در بخش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی توسط تعاون روستایی استان ایجاد و ساماندهی شده است و عمده اراضی کشاورزی استان را پوشش می دهند.

🔷 ایجاد این شرکت ها می تواند ظرفیت تاثیر گذار و مهمی برای برنامه ریزی توسط دستگاههای اجرایی برای انجام طرحهای الگوی کشت بهینه و افزایش تولید و بهره وری در بخش کشاورزی باشد.

🔷دکتر شکری اظهار امیدواری کرد که با شناسایی توانمندی های این شرکت ها، تعداد شرکت های کشت و صنعت در استان افزایش یابد و این مهم می تواند نقش تاثیر گذاری در توسعه و اقتصاد کشاورزی استان ایجاد نماید.
تعداد مشاهده خبر169 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal